Płać kartą w autobusie

Bezpiecznie, szybko, wygodnie

MPK Tarnów wprowadziło płatność kartą w autobusach

Od 1 września 2020 roku we wszystkich autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego można dokonać zakupu biletu za pomocą zbliżeniowej karty płatniczej VISA oraz Mastercard bądź przy użyciu smartfona lub smartwatcha, jeśli mamy zintegrowaną z tymi urządzeniami kartę płatniczą.
Nowe kasowniki obsługują tylko wariant zbliżeniowy. Ulokowane są w centralnej strefie każdego autobusu wraz z odpowiednimi oznaczeniami na szybach pojazdów.  

W tej formie płatności dostępne są bilety jednorazowe normalne i ulgowe, które tak jak wersje papierowe upoważniają do przejazdu na jedną linią lub przez 30 minut na wszystkich liniach. Cena za bilety jest taka sama jak ich wersje papierowe, tj. 3,60 zł za bilet normalny oraz 1,80 zł za bilet ulgowy.

Zakup biletu jest bardzo prosty i przejrzysty. Instrukcja "jak to działa" znajduje się poniżej.  

Zachęcamy do korzystania z tej nowej i wygodnej formy płatności za przejazdy w MPK Tarnów!
  

Jak to działa?

Przeczytaj jak krok po kroku zakupić bilet w kasowniku dla kart płatnicznych.

1. Na ekranie startowym kasownika należy dokonać wyboru biletu.

 

2. Ekran kasownika wyświetli czas 12 sekund na przyłożenie karty płatniczej.

 

3. Na ekranie pojawi się informacja o zrealizowaniu transakcji zakupu biletu.

  

Zakup wielu biletów jest równie prosty:

1. Aby kupić więcej biletów, wybierz ilość i potwierdź przyciskiem ZAKUP.

 

2. Ekran kasownika wyświetli czas 12 sekund na przyłożenie karty płatniczej.

 

3. Na ekranie pojawi się informacja o zrealizowaniu transakcji zakupu biletu.

  

Po zakupie biletu za pomocą zbliżeniowej karty płatniczej nie otrzymujemy żadnego potwierdzenia papierowego. W przypadku planowanej przesiadki pasażer powinien zapamiętać godzinę zakupu biletu. Transakcja zostaje odnotowana w systemie komputerowym, a w razie kontroli biletowej należy przedstawić swoją kartę płatniczą, którą kontroler sprawdzi przy użyciu bezpiecznego, zbliżeniowego skanera. Proces kontroli jest całkowicie bezpieczny gdyż na żadnym jego etapie dane z karty płatniczej tj. nazwisko pasażera czy numer karty nie są dostępne dla osób trzecich, w tym dla MPK i ZDiK. Kontroler otrzymuje tylko informację o zakupie biletu i czasie, w którym została dokonana transakcja.