Bezpieczny transport miejski
Zobacz jak dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Dezynfekcja autobusów

Wszystkie pojazdy używane przez nas w transporcie miejskim są codziennie dokładnie dezynfekowane. Używamy do tego celu certyfikowanych środków biobójczych o zawartości alkoholi co najmniej 70%. Dezynfekcja poręczy, uchwytów, kasowników i oparć siedzeń jest wykonywana przez przeszkolony personel po wcześniejszym umyciu całego pojazdu wewnątrz i zewnątrz. Do codziennego mycia podłogi każdego autobusu także dodawane są środki biobójcze. Zabiegi dezynfekcji przeprowadzane są nieprzerwanie od połowy marca 2020.

Maseczki ochronne

Wytyczne Rady Ministrów RP przewidują bezwzględny nakaz noszenia masek ochronnych przez wszystkich pasażerów korzystanych z transportu miejskiego. Jest to konieczne zarówno dla ochrony nas samych przed zarażeniem, jak też dla ochrony innych osób przed zarażeniem od nas. Maseczki nie są na potrzebne na świeżym powietrzu, ale w zamkniętych pomieszczeniach jak biura, pojazdy, sklepy stanowią ważny element ochrony przez koronawirusem.

W związku z ponownym uruchomieniem klimatyzacji w dniu 1.07.2020, co wiąże się z ponownym zamknięciem okien w autobusach informujemy, że rządowy nakaz noszenia maseczek będzie przez nas skrupulatnie egzekwowany. Każdy pasażer korzystający z naszych autobusów musi w czasie podróży mieć założona maseczkę lub inne zakrycie twarzy i nosa. Osoby niestosujące się do przepisu mogą zostać wyproszone z pojazdu. Za brak maseczki w autobusie grozi mandat karny 500 zł wystawiamy przez Policję lub do 30.000 zł kara wystawiana przez Sanepid.

Bezpieczny dystans

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Rady Ministrów RP w autobusach miejskich nie można przewozić więcej niż 50% dopuszczalnej liczby pasażerów dla danego typu pojazdu, przy czym zajęte może być tylko 50% miejsce siedzących. Dla realizacji tego przepisu wyłączaliśmy z użytku połowę siedzeń oznaczające je w bardzo czytelny sposób poprzez zamocowanie przypiętego na stałe plakatu informacyjnego. Dla zwykłego 12-metrowego autobusu, który zwykle ma pojemność ok. 90-100 osób (suma miejsc siedzących i stojących) dopuszcza się przewożenie 45-50 osób. W przypadku przekroczenia dopuszczalnej liczby pasażerów w pojeździe kierowca jest zobowiązany do niewpuszczania kolejnych pasażerów, a Dyspozytor podejmuje decyzję o wysłaniu autobusu bisowego lub też pasażerowie czekają na kolejny kurs.

Płyn do dezynfekcji

Dla zapewnienia dodatkowej ochrony dla naszych pasażerów zamontowaliśmy we wszystkich autobusach automatyczne dyspensery z płynem antywirusowym. Dozowanie płynu następuje automatycznie po przysunięciu ręki pod urządzenie. Zasobniki są na bieżąco uzupełniane certyfikowanymi środkami biobójczymi na bazie alkoholu o stężeniu co najmniej 70%.

Stosowane przez nas preparaty są bezpiecznie dla rąk i zachęcamy do ich używania przy wejściu i wyjściu z autobusu.