AUTO GIEŁDA MPK PONOWNIE OTWARTA

15/07/2020

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że już w najbliższą niedzielę, tj. 19 lipca 2020 roku zostanie ponownie uruchomiona Auto Giełda na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Lwowskiej 199 A w Tarnowie.

Liczne zapytania ze strony, zarówno sprzedających jak i kupujących, o termin wznowienia funkcjonowania Auto Giełdy zaskutkowały powyższą decyzją Zarządu MPK Tarnów.

MPK Tarnów, jako organizator giełdy, dołoży wszelkich starań by pracownicy giełdy zachowywali wszystkie możliwe środki ostrożności, które są zalecane przez obowiązujące przepisy prawa, min. zakrycie ust i nosa, jednorazowe rękawiczki, regularna dezynfekcja stanowisk pracy czy zachowanie odpowiedniej odległości od siebie. Przy wjeździe na teren zajezdni będzie umieszczony płyn dezynfekujący dla wszystkich gości. 

Niemniej jednak do przestrzegania zaleceń oraz nakazów zobowiązani są również właściciele stoisk handlowych. Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, osoby wykonujące bezpośrednią obsługę klientów oraz wszystkie osoby przebywające na terenie giełdy mają obowiązek zakrywania przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego ust i nosa.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo MPK Tarnów zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich osób, które zamierzają uczestniczyć w niedzielnej giełdzie o przestrzeganie aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych w związku z trwającą pandemią koronawirusa.