MPK Tarnów wspomaga tarnowskie domy dziecka

18/05/2020

Okres pandemii koronawirusa dotyka nas wszystkich. Jest to trudny czas nie tylko dla wielu małych i dużych firm i przedsiębiorstw, które borykają się z kłopotami finansowymi, ale również dla instytucji publicznych, takich jak domy dziecka. Zamknięcie szkół wymusiło konieczność zdalnej nauki, niestety wielu wychowanków takich placówek pozostało bez możliwości jej kontynuowania przy pomocy internetu.

W tarnowskich domach dziecka z jednego komputera musiało korzystać kilka osób, co w oczywisty sposób uniemożliwiało dostęp młodzieży do nauki. W kwietniu br. prezydent miasta Tarnowa Romana Ciepiela wystosował apel do zarządów miejskich spółek o wsparcie tych instytucji poprzez zakup laptopów. Tym samym 31 sztuk nowoczesnych laptopów, o bardzo dobrych parametrach, przystosowanych do zdalnej nauki, trafiło do czterech placówek w Tarnowie. 

MPK Tarnów ufundowało aż 8 sztuk nowych komputerów z pełnym oprogramowaniem. Pomimo, iż Spółka jest bardzo trudnej sytuacji finansowej, cieszymy się, że mogliśmy wspomóc ten szczytny cel, gdyż właśnie teraz, gdy jest tak ciężko i nie wiemy co przyniosą kolejne dni i miesiące, powinniśmy się wzajemnie wspierać i pomagać sobie przetrwać ten czas.

Akcję zakupu sprzętu wspomogło również Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, które też zakupiło 8 komputerów, ponadto Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Tarnowski Klaster Przemysłowy po cztery, Mościckie Centrum Medyczne - dwa, Miejski Zarząd Budynków przekazał jeden komputer.

Każdy prezes spółki otrzymał podziękowania oraz prezent w formie ręcznie wykonanego ozdobnego dekupażu na drewnie jako dowód wdzięczności wychowanków domów dziecka za okazane im serce.