MPK wprowadza dodatkowe środki ostrożności

31/03/2020

W związku z wytycznymi Rządu RP, które ograniczają maksymalną ilość pasażerów w autobusie do 1/2 miejsc siedzących, wprowadziliśmy od dzisiaj dodatkowe środki ostrożności. W każdym autobusie na połowie siedzeń montujemy trwale przymocowane plakaty, których celem jest wyłączenie danego miejsca z eksploatacji. W rezultacie zarówno kierowcy, jak też pasażerom bardzo łatwo jest określić czy pojazd jest zapełniony czy też nie - zgodnie z aktualnymi wytycznymi epidemiologicznymi  w zakresie koronawirusa SARS-CoV-2.

Przypominamy, że od zeszłego tygodnia w uzgodnieniu z ZDiK Tarnów na liniach 0, 1, 2, 9, 30, 44, 210 w godzinach szczytu, czyli w okolicach godzin 6:00-8:00 oraz 14:00-16:00, podstawiamy na wybranych kursach od 1 do 2 dodatkowych autobusów tzw. "bisowych". W rezultacie potok pasażerski rozkłada się na 2-3 pojazdy umożliwiając spełnianie wytycznych Rządu RP. W razie zaistnienia konieczności, kierowca dowolnego kursu w ciągu dnia, może zgłosić do Dyspozytora fakt przekroczenia napełnienia pojazdu, po czym natychmiast zostanie podstawiony dodatkowy autobus, aby zrealizować przewóz w możliwie najbezpieczniejszy sposób.

Wszystkie nasze autobusy są codziennie dokładnie czyszczone detergentami oraz dodatkowo dezynfekowane silnymi, certyfikowanymi środkami biobójczymi na bazie alkoholu etylowego oraz izopropanolu. Na każdej końcówce linii pojazdy są też wietrzone, a w każdym autobusie działa skuteczna wentylacja, która na bieżąco usuwa zużyte powietrze na zewnątrz pojazdu.

Apelujemy o zachowanie odległości od pozostałych pasażerów i stosowanie się do odtwarzanych w każdym autobusie komunikatów ostrzegawczych. W przypadku znacznego przepełnienia pojazdu należy stosować się poleceń kierowcy i opuścić autobus na jego wezwanie. W tym wypadku zostanie podstawiony kolejny pojazd.